INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   19.XI.  2017 r.

TRZYDZIESTA   TRZECIA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

  1. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców, na Mszy św. o godzinie 11:30. Serdecznie zapraszamy.
  2. Jutro, dnia 20 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona pierwsza z dwunastu Mszy św. w intencji naszych bliskich polecanych Panu Bogu w naszych modlitwach wypominkowych. Imiona i nazwiska zmarłych, przeplatanych modlitwą różańcową będą odczytywane już od godz. 17.30, serdecznie zapraszamy.
  3. Ks. Marcin zaprasza wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 24 listopada na Mszę św. o godzinie 18:00. Gromadzimy się w zakrystii przynajmniej 10 minut przed rozpoczęciem liturgii.
  4. W Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata czyli ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego.
  5. Wszyscy znamy sytuację – naszych sióstr i braci prześladowanych  na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na leki i pierwszą elementarną pomoc dla rannych i cierpiących chrześcijan często bez dachu nad głową. W imieniu Caritas Polska –  składamy Bóg zapłać za każdy odruch serca i nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na tej niedzielnej Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego   oraz   wszelkiej   pomyślności   i  obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.