INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 19 czerwca  2016 r.

D W U N A S T A   N I E D Z I E L A     Z W Y K Ł A

 

 

  1. W  piątek dnia  24 czerwca świętujemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, z tej okazji Paniom i Panom Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na główną Mszę św. sprawowaną o  godz. 18.00.  
  2. W sobotę tj.  25 czerwca, przypada  nabożeństwo i wystawienie Najświętszego Sakramentu przed Uroczystością Odpustową św. Apostołów Piotra i Pawła, która przypada w najbliższą niedzielę 26 czerwca. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do adoracji Pana Jezusa obecnego w Eucharystii w godzinach od 8.30 do 17.55 (z przerwą  na Koronkę i Mszę św. do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00). /Zachęta o przynajmniej 5 osób adorujących/
  3. W przyszłą niedzielę 26 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość odpustową w naszej parafii przeniesioną ze środy 29 czerwca. Msza św. odpustowa – suma z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 13.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne dzieci komunijne i rocznicowe a także wszystkich parafian i gości na tę uroczystość i procesję Eucharystyczną. Po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby Ojca Świętego, dawniej nazywaną Świętopietrzem. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.
  4. Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego dla uczniów IX LO im. Klementyny Hoffmanowej, Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Gimnazjum nr 43 odbędzie się w czwartek o godz. 8.45.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodzin, które przyjmą na nocleg pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w najbliższą środę, tj. 22 czerwca o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma (wejście na przeciwko kancelarii parafialnej).
  6.  Ks. Marek zaprasza dzisiaj w niedzielę wszystkich ministrantów i lektorów na spotkanie kończące Rok Szkolny i Katechetyczny w parafii św. Barbary.
  7. Zachęcamy  rodziców, których dzieci wyjeżdżają na kolonie i obozy letnie, by korzystali ze swoich praw i kierowali do organizatorów kolonii sformułowane na piśmie życzenie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a w szczególności udział w niedzielnej Mszy św. Wzory pisma w tej sprawie są do pobrania na stronach Archidiecezji.
  8. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i na wakacjach   w nadchodzącym tygodniu.