INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 18 marca 2018 r.

PIĄTA   NIEDZIELA   WIELKIEGO   POSTU

 

 

1.  W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego. Serdecznie zapraszamy.

2.  Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały, z których będą przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.

3.  W przyszłą niedzielę czyli w Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, po wieczornej Mszy św.  ok. godz. 20.00 wyruszymy na Drogę Krzyżową, na zewnątrz kościoła z pochodniami, ze świecami i z wielkim krzyżem, śladami starożytnych kapliczek. Krzyż ten przez całą Niedzielę Palmową będzie znajdował się przed kościołem, a my po dokonaniu rachunku sumienia będziemy mogli wbić w niego gwoździe symbolizujące nasze grzechy, które przybiły Zbawiciela do krzyża. Po głębokiej analizie naszego sumienia postanawiamy, że każdy gwóźdź własnoręcznie wbity  w krzyż jest znakiem zerwania z naszym najcięższym grzechem. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

4.  Każdy z nas ma osobistą możliwość udekorowania kwiatami Grobu Pana Jezusa i świątyni, co stanowi podsumowanie przeżycia Wielkiego Postu i jest naszym dziękczynieniem, prośbą i uwielbieniem męki i zmartwychwstania Chrystusa. Wszystkie ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pana Jezusa prosimy składać do puszek i do księży. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

5.  W przyszłą niedzielę –  Niedzielę Palmową służba liturgiczna będzie rozprowadzać gałązki palmowe, z których dochód będzie przeznaczony na akcje ministranckie i rozwój wszelkiej działalności przy naszej parafii. Bóg zapłać za parafialną solidarność.

6.  Życzymy wszystkim obecnym głębokiego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce oraz wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.