INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   18 .XI.  2018 r.

TRZYDZIESTA   TRZECIA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

1.  W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie formacyjne dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz ich rodziców, na Mszy św. o godzinie 11:30. Serdecznie zapraszamy.

2.  Jutro, dnia 19 listopada o godz. 18.00 zostanie odprawiona pierwsza z dwunastu Mszy św. w intencji naszych bliskich polecanych Panu Bogu w naszych modlitwach wypominkowych. Imiona i nazwiska zmarłych, przeplatanych modlitwą różańcową będą odczytywane już od godz. 17.30, serdecznie zapraszamy.

3.  W Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata czyli ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego.

4.  W dniu 21 listopada, w środę  obchodzimy wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Natomiast w czwartek  przypada wspomnienie św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy.

5.  Wszyscy znamy sytuację – naszych sióstr i braci prześladowanych  na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na leki i pierwszą elementarną pomoc dla rannych i cierpiących chrześcijan często bez dachu nad głową. W imieniu Caritas Polska –  składamy Bóg zapłać za każdy odruch serca i nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.

6.  Życzymy wszystkim obecnym na tej niedzielnej Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego   oraz   wszelkiej   pomyślności   i  obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.