INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 18 czerwca  2017r.

J E D E N A S T A    N I E D Z I E L A    Z W Y K Ł A

 

 

  1. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św. wieczorne, nabożeństwo majowe lub czerwcowe i procesję Eucharystyczną. Szczególnie zapraszamy ministrantów, bielanki i dzieci w strojach komunijnych.
  2. Przypominamy o nabożeństwach sprawowanych w naszej parafii a są to: we wtorki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego; w środy, od godz. 17.45 jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; natomiast w czwartki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Ojca św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Niezależnie od tych nabożeństw przez cały czerwiec trwa nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych nabożeństwach.
  3. Informujemy parafian, że uczniowie naszego IX LO im. Klementyny Hoffmanowej  edukowanych przez ks. Adama, na 30 tys. uczestników z całej Polski zajęli zaszczytne 5 i 6 miejsce, w XXI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Niepokalanowie. Laureaci w nagrodę otrzymali indeksy na wyższe uczelnie – gratulujemy! 
  4. Zakończenie Roku szkolnego i katechetycznego odbędzie się w następującym porządku: Gimnazjum i Liceum Klementyny Hoffmanowej – czwartek o godz. 8.45. Szkoła Podstawowa nr 1 – czwartek o godz. 18.00. Szkoły Gastronomiczne – w piątek  o godz. 8.00. Serdecznie Dziękujemy Panu Bogu, Dyrekcji Szkół, katechetom, wychowawcom i nauczycielom za cały rok troski i ogromnej pracy dydaktycznej dla dzieci i młodzieży.
  5. W piątek 23 czerwca przypada doroczna Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na główną Mszę św. sprawowaną o godz. 18.00.
  6. W sobotę 24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.
  7. Parafia św. Barbary organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-nej rocznicy objawień Matki Bożej, w terminie 17.09 – 24.09.2017 r. Informacje i zapisy u ks. Adama Jaczewskiego.  
  8. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.