INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  –  17 września 2017 r.

DWUDZIESTA    CZWARTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Dzisiaj obchodzimy 78 rocznicę zbrojnej napaści na Polskę dokonanej 17 września 1939 bez wypowiedzenia wojny przez wojska Stalina, a będącą od 1 września 1939 w stanie wojny z wojskami Hitlera. Polecamy Bogu dusze wszystkich polaków poległych w obronie ojczyzny, pomordowanych w obozach śmierci i wywiezionych na nieludzką ziemię.
  2. Dzieci, które w tym roku szkolnym 2017/18 pragną przystąpić do pierwszej Komunii św. zapraszamy w dzisiejszą niedzielę, tj. 17 września na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. w sali Roma odbędzie się katecheza i spotkanie organizacyjne z rodzicami. Natomiast o godz. 13.00 suma zostanie tradycyjnie tak jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca  odprawiona w jęz. łacińskim. Nabożeństwo różańcowe będzie o  godz. 18.00.Serdecz. zapraszamy.
  3. Od jutra dn. 18 września, rozpoczniemy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla całej stolicy. Będą prowadzone przez księży z naszej parafii i będą trwały przez 10 tygodni. Zapraszamy w poniedziałki do sali Roma o godz. 18.40.
  4. W tym tygodniu obchodzimy; jutro 18.IX. święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży;   w czwartek, 21.IX. święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,  w sobotę,  23.IX. wsp. św. Ojca Pio z Petrelciny, Kapłana.
  5. Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 11.30 sprawowana jest Msza św. dla dzieci szkolnych i ich rodzin, z kazaniem dla nich i specjalną oprawą liturgiczną.  Prosimy rodziców, by z troską i miłością dbali o rozwój wiary swoich dzieci. 
  6. Ks. Marcin zaprasza w najbliższy piątek dn. 22.IX. br. na spotkanie organizacyjne – wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów na Mszę św. o godz. 18.00
  7. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.