INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  –  16 września 2018 r.

DWUDZIESTA    CZWARTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

1.  Jutro obchodzimy 79 rocznicę zbrojnej napaści na Polskę dokonanej 17 września 1939 bez wypowiedzenia wojny, przez wojska Stalina zgodnie z tajnym paktem Ribbentrop – Mołotow. Polecamy Bogu dusze wszystkich polaków poległych w obronie ojczyzny, pomordowanych w obozach śmierci i wywiezionych na nieludzką ziemię.

2.    Dzieci, które w tym roku szkolnym 2018/19 pragną przystąpić do pierwszej Komunii św. zapraszamy w dzisiejszą niedzielę, tj. 16 września na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. w sali Roma odbędzie się katecheza i spotkanie organizacyjne z rodzicami. Natomiast o godz. 13.00 suma zostanie tradycyjnie tak jak w każdą niedzielę będzie odprawiona za parafian, czcicieli św. Barbary i modlących się w naszej świątyni.

3.    Jutro zapraszamy na jedenastą z dwunastu Mszy św. odprawianą o godz. 18.00 za naszych zmarłych, których polecamy Panu Bogu w modlitwach wypominkowych rocznych. Czytanie imion i nazwisk przeplatanych modlitwą różańcową rozpocznie się od godz. 17.30. Jest to już przedostatnia Msza św.

4.  Od jutra dn. 17 września, rozpoczniemy w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla całej stolicy. Będą one prowadzone przez księży z naszej parafii i będą trwały przez 10 tygodni. Zapraszamy w poniedziałki do sali Roma o godz. 18.40.

5.  W tym tygodniu obchodzimy; jutro 17 września wsp. św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, Biskupa;  we wtorek 18 .IX. obchodzimy święto  św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży;  20 w czwartek wsp. św. Męczenników z Korei;   w piątek 21 .IX. święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,  w przyszłą niedzielę,  23 września wspomnienie św. Ojca Pio z Petrelciny, Kapłana.

6.  Przypominamy, że w każdą niedzielę o godz. 11.30 sprawowana jest Msza św. dla dzieci szkolnych i ich rodzin, z kazaniem dla nich i specjalną oprawą liturgiczną.  Prosimy rodziców, by z troską i miłością dbali o rozwój wiary swoich dzieci. 

7.  Ks. Marcin zaprasza w najbliższy piątek dn. 21 września na cykliczne spotkanie organizacyjne – wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów – na Mszę św. o godz. 18.00. 

8.  Zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, pragnącą przystąpić do sakramentu bierzmowania, na pierwsze spotkanie  formacyjne, w niedzielę  23 września po Mszy Św. godzinie 10:00 do sali Roma.

9.  Życzymy wszystkim obecnym na tej niedzielnej Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.