INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   16. X.  2016 r.

DWUDZIESTA   DZIEWIĄTA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

  1. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jak i  w każdą trzecią niedziele miesiąca o godz. 13.00 na Mszę św. sprawowaną w języku łacińskim z udziałem naszego chóru. Nabożeństwo różańcowe w  niedzielę jest odprawiane o godz. 18.00.
  2. W tym roku przypada już trzydziesta druga rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię Kościoła polskiego i dzieje Narodu. Jak co roku w dniu liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, 19 października Ks. Proboszcz zaprasza do Sanktuarium Żoliborskiego.
  3. Od dzisiejszej niedzieli zapisujemy imiona i nazwiska naszych kochanych zmarłych na roczną  Mszę św. wypominkową ( to znaczy w każdym miesiącu jedna, czyli 12 Mszy św. przez cały rok) oraz na wypominki jednorazowe – na dzień 1 i 2 listopada. W zakrystii lub w kancelarii  znajdują się karteczki wypominkowe, które możemy zabrać do domu i spokojnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych z całej rodziny i przynieść je do księży.
  4. Dzisiejsza niedziela i cały tydzień poświęcone są misjonarzom i dziełu misji na świecie. Polecamy modlitwom wiernych tę ważną dla Kościoła intencję.
  5. Serdeczne słowa Bóg zapłać składamy na ręce darczyńców za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w Dniu Papieskim, przeznaczone na stypendia dla zdolnej lecz niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
  6. We wtorek obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, natomiast w sobotę dn. 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła Drugiego, Papieża, największego z rodu Polaków. Jest to także piąta  rocznica poświęcenia ołtarza dedykowanego  Osobie Świętego Jana Pawła II, którego dokonał 23.X.2011 r. Jego Eminencja, Kazimierz Kardynał Nycz. W każdy czwartek o g.17.45 odprawiane jest nabożeństwo  do Świętego Ojca św. z ucałowaniem relikwii, serdecznie zapraszamy.
  7. Dzisiejsza niedziela nazywa się "dominicantes" dlatego, że  ministranci będą na życzenie Kurii liczyć wszystkich wiernych uczestniczących w kościele i przystępujących do komunii św. Serdecznie prosimy o wyrozumiałość.
  8. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.