INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   15. X . 2016 r.

DWUDZIESTA   ÓSMA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

 1. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 11:30, obędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Św.  i ich rodziców.
 2. Serdecznie zapraszamy dzisiaj jak i  w każdą trzecią niedziele miesiąca o godz. 13.00 na Mszę św. sprawowaną w języku łacińskim. Nabożeństwo różańcowe w  każdą niedzielę  jest odprawiane o godz.18.00.  Serdecznie zapraszamy: dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny oraz siostry i braci z Żywego Różańca.
 3. W tym roku 19 października przypada już trzydziesta trzecia rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię Kościoła polskiego i dzieje Narodu. Jak co roku w dniu liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w czwartek Ks. Proboszcz zaprasza na godz. 18.00 do Sanktuarium Żoliborskiego.
 4. Od dzisiejszej niedzieli zapisujemy imiona i nazwiska naszych kochanych zmarłych na roczną  Mszę św. wypominkową ( to znaczy w każdym miesiącu jedna, czyli 12 Mszy św. przez cały rok) oraz na wypominki jednorazowe – na dzień 1 i 2 listopada. W zakrystii lub w kancelarii  znajdują się karteczki wypominkowe, które możemy zabrać do domu i spokojnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych z całej rodziny i przynieść je do księży.
 5. Dzisiejsza niedziela i cały tydzień poświęcone są misjonarzom i dziełu misji na świecie. Polecamy modlitwom wiernych tę ważną dla Kościoła intencję.
 6. Ks. Marcin zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów i chętnych na ministrantów  na zbiórkę, w piątek 20 października na Mszę św. godzinie 18:00.
 7. Serdeczne słowa Bóg zapłać składamy na ręce darczyńców za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w Dniu Papieskim, przeznaczone na stypendia dla zdolnej lecz niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel.
 8. W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty, natomiast w przyszłą niedzielę dn. 22 października obchodzimy liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła Drugiego, Papieża, największego z rodu Polaków. Jest to także szósta  rocznica poświęcenia ołtarza dedykowanego  Osobie Świętego Jana Pawła II, którego dokonał 23.X.2011 r. Jego Eminencja, Kazimierz Kardynał Nycz. W każdy czwartek o g.17.45 odprawiane jest nabożeństwo  do Świętego Ojca św. z ucałowaniem relikwii, serdecznie zapraszamy.
 9. Ks. Marcin zaprasza wszystkich pragnących pogłębić swoją relacje z Bogiem poprzez czytanie Pisma Świętego, na spotkanie w środę na godzinę 19:30, do kancelarii parafialnej.
 10. Dzisiejsza niedziela nazywa się "dominicantes" dlatego, że  ministranci będą na życzenie Kurii liczyć wszystkich wiernych uczestniczących w kościele i przystępujących do komunii św. Serdecznie prosimy o wyrozumiałość.
 11. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.