INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  14 sierpnia 2016 r.

D W U D Z I E S T A     NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

 1. Dzisiaj, w dniu 14 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, który oddał  swoje życie  – w lochu głodowym w obozie  KL Auschwitz w Oświęcimiu,  zgłaszając się dobrowolnie na śmierć za innego współwięźnia – ojca rodziny.
 2. Jutro w poniedziałek, dnia 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Często uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Bożej Zielnej – z tej racji obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbędzie się na każdej Mszy św. W tym dniu także obchodzimy 96 rocznicę Cudu nad Wisłą, jest to także Dzień Wojska Polskiego. Z tej okazji wszystkim żołnierzom składamy serdeczne życzenia; życzymy awansów i wszelkich potrzebnych łask w życiu a także  zapraszamy na modlitwę. O godzinie 10.00 Msza św. będzie tradycyjnie sprawowana w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Batalionu Zaręba-Piorun, walczącego w śródmieściu w rejonie naszej parafii w czasie Powstania Warszawskiego.
 3. W dniu dzisiejszym, na prośbę Władz Duchownych zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest  to największa Katolicka uczelnia w naszym kraju, dlatego potrzeby są ogromne. Serdecznie dziękujemy słowami Bóg zapłać za każdą nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.
 4. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności  w  pracy  i  na wakacjach w nadchodzącym tygodniu.

   

   

   

   

  INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 21 sierpnia 2016r.

  D W U D Z I E S T A  PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

   

   

   

 5. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Królowej;    w środę 24 sierpnia obchodzimy święto św. Bartłomieja, Apostoła; w piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Święto patronalne Pomocników Maryi Matki Kościoła, Msze św. będą sprawowane tak jak w dzień pracy o godz. 6.30, 8.00 i 18.00;   w sobotę  27.VIII. przypada wspomnienie św. Moniki.
 6. Wakacje, to także czas, kiedy warto sięgnąć po dobrą książkę, czy też uważniej przejrzeć katolicką prasę. Zachęcamy do lektury poszczególnych tytułów: Niedziela, Źródło, Nasz DziennikIdziemy, Nasza Arka, Dobre Nowiny, Cuda i łaski Boże, Różaniec i inne. Możemy to uczynić u pań pod chórem po każdej Mszy św.
 7. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej  pomyślności  w  pracy  i  na wakacjach.
 8.