INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   14. X. 2018 r.

DWUDZIESTA   ÓSMA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

1.  W    dzisiejszą    niedzielę    obchodzimy   XVIII     Dzień    Papieski,   pod     hasłem        

" Promieniowanie Ojcostwa". Składamy serdeczne Bóg zapłać dzisiejszym Dobrodziejom za wszystkie ofiary złożone do puszek, które będą stanowiły fundusz stypendialny dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży oraz będzie to znak solidarności z Dziełem Nowego Tysiąclecia, które założył nasz Największy z rodu Polaków – Umiłowany Papież, święty  Jan Paweł II w roku 2000 – Roku Jubileuszowym.

2.  Serdecznie zapraszamy dzisiaj jak i  w każdą niedzielę na nabożeństwo różańcowe, które jest odprawiane o godz. 18.00.  Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, małżeństwa i rodziny oraz siostry i braci z Żywego Różańca.  Dzisiejsza niedziela i cały tydzień poświęcone są misjonarzom i dziełu misji na świecie. Polecamy modlitwom wiernych tę ważną dla Kościoła intencję.

3.  W środę 17 października o godz. 19.30 – po nab. różańcowym zapraszamy na koncert w naszym kościele z okazji czterdziestoletniej rocznicy  wyboru Ojca św. św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, zatytułowany „Ulubione Pieśni i poezja Św. Jana Pawła II”. Wystąpią   : Halina Frąckowiak z akompaniamentem Marka Stefankiewicza oraz zaproszeni aktorzy. Koncert jest charytatywny – wstęp wolny. Prosimy o informację wśród najbliższych i zaproszenie na ten wspaniały koncert.

4.  W tym roku 19 października /piątek/ przypada już trzydziesta czwarta rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to data na trwałe wpisana w historię Kościoła polskiego i dzieje Narodu. Jak co roku w dniu liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki, w czwartek wszyscy są zaproszeni na godz. 18.00 do Sanktuarium Żoliborskiego.

5.  Od przyszłej niedzieli zapisujemy imiona i nazwiska naszych kochanych zmarłych na roczną  Mszę św. wypominkową ( to znaczy w każdym miesiącu jedna, czyli 12 Mszy św. przez cały rok) oraz na wypominki jednorazowe – na dzień 1 i 2 listopada. W zakrystii lub w kancelarii  znajdują się karteczki wypominkowe, które możemy zabrać do domu i spokojnie wypisać imiona i nazwiska zmarłych z całej rodziny i przynieść je do księży.

6.  Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie  formacyjne, w czwartek 18 października  o godzinie 17:00 w sali Roma.

7.  Ks. Marcin zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów oraz chętnych w piątek 19 października na Mszę św. godzinie 18:00 i następnie na zbiórkę.

8.  Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii  Św. oraz ich rodziców, na spotkanie formacyjne za  tydzień 21 .X.  na Mszy Św. o godzinie 11:30.

9.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.