INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 14 maja  2017r.

P I Ą T A    N I E D Z I E L A    W I E L K A N O C Y

 

 

  1. W dzisiejszą niedzielę 14 maja o godz. 11.30 po trzyletnim, gruntownym przygotowaniu odbędzie się radosna uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci, aby wytrwały w łasce Bożej przez długie lata oraz w intencji ich rodziców, rodziców chrzestnych, katechetów i wychowawców. Dzieci przez cały biały tydzień będą w pełni uczestniczyły w Mszy św. i nabożeństwie majowym. Serdecznie prosimy rodziców o dopilnowanie.
  2. Dzisiaj majowe nabożeństwo i Pokutny Różaniec  Fatimski będą odprawione o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  3. We wtorek 16 maja przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i naszej metropolii.
  4. W przyszłą niedzielę dnia 21 maja także o godz. 11.30 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie  w sobotę 20 maja o godz. 9.00. Czyniąc rachunek sumienia pomyślmy: czy jesteśmy ludźmi wiary, modlitwy i pobożności eucharystycznej?
  5. egoroczne spotkanie młodzieży na Polach Lednickich odbędzie się pod hasłem „IDŹ I KOCHAJ”, odbędzie się w dniu 3 czerwca, w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy na Lednicę. Informacje i zapisy na naszym parafialnym Facebook’u www.facebook.com/swBarbary. Gorąco zapraszamy!
  6. Parafia św. Barbary w Warszawie organizuje samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w roku 100-tej rocznicy objawień Matki Bożej i kanonizacji dzieci fatimskich Hiacynty i Franciszka, w terminie 17.09 – 24.09.2017 r. Objawienia Matki Bożej i przekazane Nią przesłanie odmieniło oblicze nie tylko Portugalii, ale także ludzi na całym świecie. Chcemy za to Matce Bożej podziękować w miejscu objawień. W ramach nawiedzenia maryjnej ziemi odwiedzimy również Lizbonę, gdzie urodził się św. Antoni Padewski oraz wiele osobliwych miejsc w pięknej Portugalii takich jak Nazare, Porto, Coimbrę.  Informacje i zapisy u ks. Adama Jaczewskiego.

  7.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.