INFORMACJE     DUSZPASTERSKIE   13.XI.  2016 r.

TRZYDZIESTA   TRZECIA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

 

  1. W dniu 11 listopada w Święto Niepodległości, została odprawiona pierwsza Msza w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Episkopatu i władz państwowych. Jego Eminencja Ks. Kard. Nycz powiedział: po 225 latach spełnia się obietnica o zbudowaniu narodowego wotum wdzięczności. Dziękuję prawie 100 tysiącom darczyńców. Warto wspominać historyczne dziedzictwo, ale równocześnie należy pamiętać, ile  jeszcze mamy do zrobienia.
  2. W przyszłą niedzielę dnia 20 listopada,  w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy się Rok Święty Miłosierdzia Bożego i Rok liturgiczny w Kościele . Ten dzień jest okazją, by odnowić wiarę otrzymaną na chrzcie św. przyjętą od naszych rodziców i uznać Jezusa Chrystusa za naszego Pana.
  3. Informujemy wiernych, że w dniu 27 listopada w Pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje przed świętami Bożego Narodzenia. Szczegóły zostaną podane za tydzień
  4. Zbliżamy się powoli do obchodów 150 rocznicy istnienia naszej parafii św. Barbary, która przypada w niedzielę 4 grudnia obecnego roku. Na tę uroczystość przybędzie do nas Jego Eminencja Ks. Kardynał Nycz, Metropolita Warszawski o godzinie 19.00.
  5. Wszyscy znamy sytuację – naszych sióstr i braci prześladowanych  na Bliskim Wschodzie. Dzisiaj w całej Polsce jest niedziela modlitw i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Ministranci po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary do puszek na leki i pierwszą elementarną pomoc dla rannych i cierpiących chrześcijan często bez dachu nad głową. W imieniu Caritas Polska składamy Bóg zapłać za każdy odruch serca i nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na tej niedzielnej Mszy św. radosnego przeżywania  Dnia        Pańskiego   oraz   wszelkiej   pomyślności   i  obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.