INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  13 sierpnia 2017 r.

D Z I E W I Ę T N A S T A     NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 będzie odprawione tylko jeden raz w miesiącu nabożeństwo z pokutnym różańcem fatimskim i procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy wszystkie siostry z Żywego Różańca i czcicieli M.B.
  2. Jutro, w dniu 14 sierpnia obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika, który oddał  swoje życie  – w lochu głodowym w niemieckim obozie  KL Auschwitz w Oświęcimiu,  zgłaszając się dobrowolnie na śmierć za innego współwięźnia – ojca rodziny.
  3. We wtorek, dnia 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę. Często uroczystość ta nazywana jest świętem Matki Bożej Zielnej – z tej racji obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów odbędzie się na każdej Mszy św. W tym dniu także obchodzimy 97 rocznicę Cudu nad Wisłą, jest to także Dzień Wojska Polskiego. Z tej okazji wszystkim żołnierzom składamy serdeczne życzenia; życzymy awansów i wszelkich potrzebnych łask w życiu a także  zapraszamy na modlitwę. O godzinie 10.00 Msza św. będzie tradycyjnie sprawowana w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej Batalionu Zaręba-Piorun, walczącego w śródmieściu w rejonie naszej parafii w czasie Powstania Warszawskiego.
  4. W dniu dzisiejszym, na prośbę Władz Duchownych zbieramy ofiary do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Jest  to największa Katolicka uczelnia w naszym kraju, dlatego potrzeby są ogromne. Serdecznie dziękujemy słowami Bóg zapłać za każdą nawet najmniejszą ofiarę złożoną na ten cel.
  5. Organizujemy samolotową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela, w roku 100-tej rocznicy objawień maryjnych w Fatimie – w terminie 17.09 – 24.09.2017 r. W przyszłą niedzielę 20.08 o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe w Sali Roma. 
  6. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego i Uroczystości Wniebowzięcia M.B.  oraz wszelkiej  pomyślności  w  pracy  i  na wakacjach w nadchodzącym tygodniu.