INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 13 maja  2018 r.

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO

 

 

1.      W dzisiejszą niedzielę 13 maja o godz. 11.30 po trzyletnim, gruntownym przygotowaniu odbędzie się radosna uroczystość Pierwszej Komunii św. dla dzieci z naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci, aby wytrwały w łasce Bożej przez długie lata oraz w intencji ich rodziców, rodziców chrzestnych, katechetów i wychowawców. Dzieci przez cały biały tydzień będą w pełni uczestniczyły w Mszy św. i nabożeństwie majowym. Serdecznie prosimy rodziców o dopilnowanie.

2.      Matka Boża podczas objawień w Fatimie prosiła o odmawianie różańca i czynienie pokuty jako ratunek dla świata. W 101 rocznicę objawień fatimskich zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej dzisiaj 13 maja o godz. 18.00 na uroczyste nabożeństwo fatimskie z pokutnym różańcem, procesją z Najświętszym sakramentem, Figurą Matki Bożej Fatimskiej i ze świecami – tak jak w Fatimie.  Dzisiaj także obchodzimy 37 rocznicę zamachu na życie Ojca św. świętego Jana Pawła II w czasie audiencji generalnej na placu św. Piotra w Rzymie. Polecajmy osobie św. Jana Pawła II dzieci komunijne, ich rodziców, naszą parafię i umiłowaną Ojczyznę Polskę.

3.      Jutro będziemy obchodzili Święto św. Macieja, Apostoła ;w środę 16 maja przypada Uroczystość św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika, Patrona Polski i naszej metropolii.

4.      W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha świętego, dnia 20 maja także o godz. 11.30 odbędzie się Rocznica Pierwszej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin będzie  w sobotę 19 maja o godz. 17.00. Czyniąc rachunek sumienia pomyślmy: czy jesteśmy ludźmi wiary, modlitwy i pobożności eucharystycznej?

5.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.