INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 12 marca 2017 r.

DRUGA    NIEDZIELA    WIELKIEGO    POSTU

 

  1. W Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, misyjną nauką pasyjną oraz procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych a przede wszystkim małżonków. Za  udział w  nabożeństwie Gorzkich  Żali można  uzyskać odpust zupełny.
  2. W dniu jutrzejszym 13 marca o godz. 18.00 w czwartą rocznicę wyboru Ojca św. Franciszka, zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pokutnego różańca fatimskiego, odprawiane tylko jeden raz w miesiącu i zakończone procesją eucharystyczną z najświętszym Sakramentem oraz statuą M.B. Fatimskiej i ze świecami tak jak w  sanktuarium w Fatimie. W tym roku z racji obchodów 100 lecia objawień Matki Bożej cały rok jest nazwany Rokiem Fatimskim. 
  3. W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby nabożeństwo Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest źródłem i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.
  4. W piątek, w dniu 17 marca będzie obchodził dzień swoich imienin ks. kanonik Zbigniew Samboroski. Zapraszamy na Mszę św. imieninową w piątek o godz. 18.00.
  5. Dzisiaj, w całej Polsce obchodzimy Niedzielę Pomocy polskim misjonarzom na świecie " Ad Gentes ", po każdej Mszy św. ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. Bóg zapłać ofiarodawcom nawet za najmniejsze wsparcie, które w czasie Wielkiego Postu ma swoją głęboką wymowę.
  6. W sobotę 1 kwietnia 2017 r. organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska nad Wisłą. W programie pielgrzymki jest zwiedzanie Muzeum Misyjnego im. Ks. Kardynała Hlonda, Msza św. w XII-wiecznej Bazylice "Zwiastowania NMP oraz Misterium Męki Pańskiej". Zapraszamy dorosłych i dzieci. Jest to dobra okazja do głębszego przeżycia Wielkiego Tygodnia, a nawet odbycia krótkich jednodniowych rekolekcji. Wyjazd o godz. 13:00. Koszt 50 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Marek.
  7. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce a także wytrwania w wielkopostnych-rekolekcyjnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu Wielkiego Postu.