INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 12 czerwca  2016 r.

JEDENASTA   NIEDZIELA   ZWYKŁA

 

  1. Serdecznie zapraszamy nanabożeństwa do Najświętszego SercaPana Jezusa, które są odprawiane codziennie przez cały miesiąc. W dni powszednie nabożeństwa czerwcowe są odprawiane po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież, aby podziękować za wszystkie łaski otrzymane w ciągu całego roku szkolnego.
  2. Przypominamy o nabożeństwach sprawowanych w naszej parafii i gorąco zapraszamy: we wtorki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Antoniego Padewskiego; w środy, od godz. 17.45 jest odprawiane nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; natomiast w czwartki od godz. 17.45 nabożeństwo do św. Ojca św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych nabożeństwach.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 13 czerwca wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora kościoła;14 czerwca wspomnienie błog. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;15 czerwca, wspomnienie Błogosławionej Jolanty, Zakonnicy;w piątek 17 czerwca, wspomnienie Świętego Alberta Chmielowskiego , Zakonnika.
  4. Ostatnia przed wakacjami katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania odbędzie się w środę 15 czerwca 2016 r. o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma.
  5. W dniach 20-25 lipca 2016 r. będziemy gościli 50-osobową grupę młodzieży z diecezji San Bernardino, znajdującej się w metropolii Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Diecezja ta swym zasięgiem obejmuje południową część stanu Kalifornia. W tym tygodniu będziemy kontaktowali się indywidualnie z rodzinami, które będą gościły pielgrzymów w domach, natomiast spotkanie informacyjne odbędzie się w środę 22 czerwca o godz. 19.00 w sali parafialnej Roma. Osoby, które chciałyby zasilić grono wolontariuszy prosimy o kontakt z ks. Markiem Iwańskim. Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń pod chórem.
  6. Dzisiaj po każdej Mszy św. wolontariusze zbierają ofiary do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni Młodych w Krakowie.
  7. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce w nadchodzącym tygodniu.