INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  – 11 września 2016 r.

DWUDZIESTA    CZWARTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

  1. Dzisiaj na Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 11.30   odbędzie się uroczyste poświęcenie wszystkich przyborów szkolnych. Dziękujemy rodzicom za pomoc w tej pięknej i wychowawczej akcji.
  2. We wtorek 13 września o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo fatimskie z procesją eucharystyczną i pokutnym różańcem w intencji o "pokój na świecie" . Nabożeństwo to jest odprawiane tylko jeden raz w miesiącu. W tym dniu rozpoczynamy specjalną nowennę na 9 miesięcy przed obchodami setnej rocznicy objawień fatimskich, które przypadają 13 maja 2017 roku.  Serdecznie zapraszamy.
  3. W środę 14.IX. obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się krótkie nabożeństwo z ucałowaniem relikwii Świętego Krzyża, który jest znakiem naszego zbawienia. Prośby, podziękowania i intencje, w których będzie odprawiona Msza św. składamy do puszki przy ołtarzu M.B.N.Pomocy.
  4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się pierwsze spotkanie dzieci, które w  tym roku szkolnym i katechetycznym przystąpią do Pierwszej Komunii św.  oraz ich rodziców. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 13.00 będzie odprawiona Msza św. w języku  łacińskim z udziałem naszego chóru. Zapraszamy serdecznie.
  5. Powakacyjna katecheza dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższą środę tj. 14 września o godz. 18.45 w sali parafialnej Roma. Przystępujemy również do tworzenia nowej grupy dla uczniów klasy III gimnazjum. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się w niedziele 25 września br. na Mszy św. o godz. 11.30. Osoby, które do tej pory nie przystąpiły do s. bierzmowania, a chciałyby to uczynić, prosimy o kontakt z ks. Markiem w podczas dyżuru w kancelarii parafialnej w środy lub czwartki.
  6. Przypominamy, że katolicy uczęszczający do szkół, w których odbywa się nauczanie religii, zobowiązani są w sumieniu uczestniczyć w tych zajęciach. Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski zwraca uwagę, że zarówno podczas zawierania sakramentalnego związku małżeńskiego, jak i sakramentu chrztu dziecka, rodzice zobowiązują się do tego, by po katolicku, w wierze wychować swoje dzieci.
  7. Ministranci dzisiaj po każdej Mszy św. będą zbierać ofiary na wykształcenie i wychowanie kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Warszawie. Bóg zapłać za szczodrość serca.
  8. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.