INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 11  lutego  2018 r.

S Z Ó S T A    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

1.  Dzisiaj na polecenie naszego rodaka św. Papieża, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVI Dzień Chorego. W ubiegłą niedzielę zwracaliśmy się do parafian i naszych wiernych, a dzisiaj ponawiamy tę prośbę o pomoc i umożliwienie przybycia chorym na sumę o godz. 13.00, na specjalne nabożeństwo z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II i błogosławieństwem chorych oraz modlitwą błagalną o łaskę uzdrowienia ze wszystkich chorób i dolegliwości. Zapraszamy do licznego udziału.

2.  Po jutrze we wtorek 13 lutego o godz. 18 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pokutnego różańca fatimskiego, odprawiane tylko jeden raz w miesiącu i zakończone procesją eucharystyczną z najświętszym Sakramentem oraz statuą M.B. Fatimskiej i ze świecami tak jak w  sanktuarium w Fatimie.

3.  W najbliższą środę 14 lutego  przypada Popielec. W tym dniu rozpoczynamy  Wielki Post – okres pokutnego przygotowania do obchodu Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W środę popielcową obowiązuje post ścisły – tzn. że możemy spożyć tylko jeden posiłek postny do syta w ciągu całego dnia. Na każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. Serdecznie zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 8.00; 9.00; 15.00; 18.00 i o 19.00. Środa Popielcowa to dzień ścisłego postu i modlitwy w intencji o pojednanie w naszej Ojczyźnie.

4.  W najbliższy piątek są  odprawiane dwie drogi krzyżowe: pierwsza o godz. 17.00; dla dzieci i młodzieży a druga po wieczornej Mszy św. ok. 18.35 dla później wracających z pracy. Serdecznie zapraszamy.

5.  W przyszłą, Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu od dnia 18 lutego rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, dzieci szkolnych i młodzieży. Wygłosi je do nas Ojciec Piotr Kornaliuk, franciszkanin i będą trwały do środy włącznie. Kierujemy do wszystkich parafian prośbę, nie zmarnujmy tej ogromnej duchowej szansy. Plan Rekolekcji św. jest wywieszony przy każdym wejściu do kościoła i na stronie internetowej parafii.

6.  Są wolne intencje Mszy św.: dziękczynnych, błagalnych i za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii możemy u księży zamówić intencję w terminie dla nas ważnym, a w stosownym czasie dokonać formalności.

7.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i na feriach w nadchodzącym tygodniu.