INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 11 grudnia 2016r.

T R Z E C I A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

 

  1. We wtorek 13 grudnia o godz. 18.00 będzie odprawione pierwsze nabożeństwo fatimskiego różańca pokutnego w Nowym Roku Liturgicznym – odprawione będzie w intencji pomordowanych i torturowanych ofiar Stanu Wojennego, którego 35 rocznicę będziemy obchodzić. Serdecznie zapraszamy.
  2. Przez cały adwent  Msza św. Roraty odprawiana jest codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej. W Adwencie zapraszamy także bardzo gorąco do wspólnego śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w dni powszednie na pół godziny przed Mszą Św. Roratnią, to jest o godz. 6.00.
  3. U Pań pod chórem możemy nabyć niezwykłe świece wigilijne, które są pomocą dla potrzebujących bardziej jak my i włączeniem się wszystkich ludzi dobrej woli w ogromne Dzieło Miłosierdzia CARITAS – Polska. Możemy także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najuboższych z par. św. Barbary. Bóg zapłać wszystkim za dobre serce. Przyjmujemy także indywidualne świąteczne ofiary pieniężne, które prosimy składać u księży; oraz dary w postaci wiktuałów, które możemy składać do kosza przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. ( słowo o opłatkach zakupionych na stacji benzynowej, na poczcie lub w suprmarkecie)
  4. Pod chórem można nabyć u ministrantów sianko na stół wigilijny i wodę święconą na kolędę. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność ministrantów i lektorów w naszej parafii. Bóg zapłać! Nowych adeptów zapraszamy do zapisywania się do grona ministrantów, ale pod warunkiem, że dobrze radzą sobie z nauką i są dobrymi i posłusznymi w domu.
  5. Sponsorem choinek do kościoła jest pan, który posiada stoisko sprzedaży choinek na terenie parafialnym – po bardzo przystępnych cenach. Składamy Panu Dobrodziejowi serdeczne Bóg zapłać za hojny dar dla parafii.
  6. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia  Pańskiego i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym trzecim tygodniu adwentu w roku jubileuszu 150 lecia naszej parafii.