INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE  –  10 września 2017 r.

DWUDZIESTA    TRZECIA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo różańca fatimskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.
  2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 ks. Adam zaprasza panie na zebranie Żywego Różańca: I i II Róży parafii św. Barbary.
  3. Po wakacyjnej przerwie powracamy do sprawowana Mszy św. z udziałem dzieci szkolnych i ich rodziców w każdą niedziele o godz. 11.30. W dzisiejszą niedzielę zostaną pobłogosławione przyniesione tornistry, zeszyty, książki i wszystkie przybory szkolne. Będziemy prosili Pana Boga o szczęśliwy nowy rok szkolny i katechetyczny.
  4. Natomiast spotkanie dzieci, które przystąpią w tym roku szkolnym do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą  niedzielę dnia 17 września na Mszy św. sprawowanej o godz. 11.30.
  5. W środę   dnia 13 września we wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. i nabożeństwo fatimskie z procesją eucharystyczną i pokutnym różańcem w intencji o "pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie" . Nabożeństwo to jest odprawiane tylko jeden raz w miesiącu.  Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.
  6. W czwartek 14 września przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 18.00, zostanie odprawiona główna Msza św. z ucałowaniem relikwii Krzyża św. W przewodniku wydrukowanym z okazji 150-lecia naszej parafii znajduje się zdjęcie relikwiarza i certyfikat autentyczności wydany przez arcybiskupa Paryża kardynała Gilberta (czyt. żilberta). Natomiast w piątek 15.IX. będziemy obchodzili wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
  7. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.