INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 10 lutego  2019 r.

P I Ą T A    N I E D Z I E L A   Z W Y K Ł A

 

 

  1. Jutro w poniedziałek 11 lutego Kościół obchodzi 27 Światowy Dzień Chorego. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących i zwrócenie uwagi na ich potrzeby. Światowy Dzień Chorego ustanowił w 1992 r. papież św. Jan Paweł II i odtąd jest obchodzony w całym Kościele 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W tym roku jego centralne obchody odbędą się w dniach 9-11 lutego w Kalkucie, w Indiach, mieście św. Matki Teresy, założycielki zgromadzenia Misjonarek Miłości. W naszej parafii główna Msza św. z udziałem chorych i cierpiących będzie sprawowana o godz. 18.00. Pomóżmy wszystkim chorym, aby mogli wziąć udział w tej Mszy św.
  2. W środę 13 lutego o godz. 18 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pokutnego różańca fatimskiego, odprawiane tylko jeden raz w miesiącu i zakończone procesją eucharystyczną z najświętszym Sakramentem oraz statuą M.B. Fatimskiej i ze świecami tak jak w sanktuarium w Fatimie.
  3. Ksiądz Marcin zaprasza dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii  Św. oraz ich rodziców, na spotkanie formacyjne, za  tydzień 17 lutego  na Mszy Św. o godzinie 11:30.
  4. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie przygotowawcze, dnia 17 lutego na Mszę św. godzinie 10:00.
  5. Ks. Marcin zaprasza: lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w piątek 15 lutego na Mszy św. godzinie 18:00.
  6. Są wolne intencje Mszy św.: dziękczynnych, błagalnych i za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii możemy u księży zamówić intencję w terminie dla nas ważnym, a w stosownym czasie dokonać formalności.
  7. Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i nauce w tym nadchodzącym tygodniu.