INFORMACJE    DUSZPASTERSKIE  –  1 paździer. 2017 r.

DWUDZIESTA    SZÓSTA    NIEDZIELA     ZWYKŁA

 

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli, rozpoczęliśmy  nabożeństwa różańcowe, które w naszej świątyni będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej około godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 18.00. Informujemy, że za odmówienie jednej części różańca czyli 5 tajemnic, w kościele (a także w rodzinie)  można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00 – z racji pierwszej niedzieli miesiąca będzie ono odprawione z procesją eucharystyczną.
  2. W  tym tygodniu obchodzimy: jutro wsp. św. Aniołów Stróżów;    w środę 4.X. wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;    w czwartek, 5.X. wspominamy św. Siostrę Faustynę Kowalską, Dziewicę; w sobotę dnia 7 października przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę św. wotywną  i  nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00;   w tym tygodniu obchodzimy : pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca.
  3. Ks. Marcin zaprasza lektorów, ministrantów i kandydatów na zbiórkę, w pierwszy piątek miesiąca – 6 października na Mszę św. o godzinie 18:00.
  4. Zapraszamy młodzież od III klasy gimnazjalnej, pragnącej przystąpić do sakramentu bierzmowania na pierwsze spotkanie  formacyjne w czwartek 5 października o godzinie 19:00 tuż po nabożeństwie Różańcowym w Sali Roma wejście od ul. Św. Barbary.
  5. Organizujemy pielgrzymkę autokarową 14 października 2017, szlakiem Sanktuariów Maryjnych: Lewiczyn, Błotnica, Poświętne oraz miejsc związanych z historią naszego narodu: Szaniec Hubala, Romański Kościółek w Inowodźu,  Spała, bunkry kolejowe w Konewce. Zapraszamy  w pierwszej kolejności ministrantów dzieci ze scholii dziecięcej i ich rodziców oraz Róże z Koła Żywego Różańca a także wszystkich chętnych. Koszt: dzieci 20 zł dorośli 40zł.  Plus 7zł za bilet wstępu do muzeum.  W drodze powrotnej Macdonald. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii u ks. Marcina.
  6. Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego     oraz  wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego  błogosławieństwa w pracy i w nauce   w nadchodzącym tygodniu.