INFORMACJE   DUSZPASTERSKIE – 11 marca 2018 r.

CZWARTA   NIEDZIELA   WIELKIEGO    P O S T U

 

1.  Zapraszamy dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 na Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, nauką pasyjną i procesją Eucharystyczną. Zapraszamy na to nabożeństwo wszystkie zespoły parafialne: dziecięce, młodzieżowe i dorosłych. Za udział   w  nabożeństwie Gorzkich  Żali można  uzyskać odpust zupełny.

2.  We wtorek 13.III. obchodzimy piątą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka. Osobę Papieża polecamy modlitwom wiernych na Mszy św. fatimskiej i różańcu pokutnym rozpoczyn. się o godz. 18.00. Zapraszamy.

3.  W każdy piątek Wielkiego Postu są odprawiane dwie Drogi Krzyżowe: pierwsza z udziałem dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 17.00 i druga, dla później wracających  z  pracy  po Mszy św. wieczornej ok.  godz. 18.40. Starajmy się zawsze, żeby naboż. Drogi Krzyżowej łączyć z obecnością na Mszy św., która jest i szczytem naszego chrześcijańskiego życia religijnego.

4.  Ksiądz Marcin zaprasza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na spotkanie  formacyjne, w czwartek 15 marca o godz. 17:00. Natomiaswt spotkanie formacyjne dzieci przygotowujące  się do I Komunii  św. oraz ich Rodziców, będzie za  tydzień 18 III, na Mszy św. o godzinie 11:30.

5.  Tradycyjnie przy ołtarzu M.B.N. Pomocy znajduje się kosz na wiktuały jako jałmużna wielkopostna, z których będą przygotowywane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących. Jeśli ktoś woli to ofiary pieniężne na ten cel prosimy składać do księży. Bóg zapłać za włączenie się w tę świąteczną akcję.

6.  W sobotę 17.III.  przypada dzień imienin Księdza Zbigniewa Samboroskiego. Dostojnemu Solenizantowi składamy serdeczne życzenia: łaski zdrowia, błog. Bożego i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień posługi kapłańskiej.

7.  Od lat wszelkie dekoracje świąteczne w naszej świątyni są piękne, dzięki temu, że tak wielu włącza się fundatorów i uczestników – są piękne w wyrazie artystycznym i świadczą o naszej wielkiej trosce o sprawy sacrum. W tym roku, kiedy obchodzimy 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości pragniemy, aby dekoracje z okazji Wielkanocy także były świadectwem naszej staranności o przyozdobienie kościoła na te wielkie święta. Tradycyjnie ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa prosimy kierować do księży lub do puszek. Bóg zapłać za każdą złotówkę złożoną na ten wzniosły cel.

8.  Życzymy wszystkim obecnym radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Bożego błogosławieństwa w pracy i w nauce oraz wytrwania w wielkopostnych postanowieniach w nadchodzącym tygodniu.