INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE – 10 grudnia 2017 r.

 D R U G A      N I E D Z I E L A       A D W E N T U

 

 

1.  Dzisiaj na Mszy św. O godz. 11.30 odbędzie się cykliczne spotkanie z dziećmi komunijnymi oraz z ich rodzicami w celu omówienia ważnych spraw bieżących i przyszłych.

2.  W środę 13 grudnia o godz. 18.00 będzie odprawione pierwsze nabożeństwo fatimskiego różańca pokutnego w Nowym Roku Liturgicznym – odprawione będzie w intencji pomordowanych i torturowanych ofiar Stanu Wojennego, którego 36 rocznicę będziemy obchodzić. Serdecznie zapraszamy.

3.  Przez cały adwent  Msza św. Roraty odprawiana jest codziennie o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na tę przepiękną tradycyjną Mszę św. do Matki Bożej.

4.  U Pań pod chórem możemy nabyć niezwykłe świece wigilijne, które są pomocą dla potrzebujących bardziej jak my i włączeniem się wszystkich ludzi dobrej woli w ogromne Dzieło Miłosierdzia CARITAS – Polska. Możemy także zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne i karty świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na paczki świąteczne dla najuboższych z par. św. Barbary. Bóg zapłać wszystkim za dobre serce. Przyjmujemy także indywidualne świąteczne ofiary pieniężne, które prosimy składać u księży; oraz dary w postaci wiktuałów, które możemy składać do kosza przy ołtarzu M.B. Nieustającej Pomocy. ( słowo o opłatkach zakupionych na stacji benzynowej, na poczcie lub w supermarkecie)

5.  Pod chórem można nabyć u ministrantów sianko na stół wigilijny i wodę święconą na kolędę. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na działalność ministrantów i lektorów w naszej parafii. Bóg zapłać! Nowych adeptów zapraszamy do zapisywania się do grona ministrantów, ale pod warunkiem, że dobrze radzą sobie z nauką i są dobrymi i posłusznymi w domu.

6.  Życzymy wszystkim obecnym na Mszy św. radosnego przeżywania Dnia  Pańskiego i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i w nauce w nadchodzącym drugim tygodniu adwentu.